MÜŞTERİ DESTEK
0 222 230 29 00
0 532 280 56 26

 • Arı Sütü Nelere İyi Gelir?

  arısütü12 Arı Sütü Nelere İyi Gelir? ar s t 12

     Arı sütü çocuklardan yaşlılara herkesin faydalandığı bir besindir. İçerisinde bir çok besin ve vitamin bulunan arı sütü, arılar için de çok değerli bir maddedir.

     Arı sütü son yıllarda en çok tercih edilen ek besinlerden biri olmuştur.  Arı sütü 5 ile 15 günlük işçi bal arılarının yutak üstü bezlerinden salgıladıkları bir maddedir. Arı sütü, jel kıvamındadır. Akışkandır ve suda çözülebilir. Beyaz ya da kremsi bir renktedir. Kokusu keskin ve tadı ekşimsidir. Arı sütünün “süt” olarak nitelendirilmesinin sebebi renginden kaynaklanır. Aynı zamanda besin kaynağı olmasıdır.

     Kraliçe arıların, kendi ağırlıkları kadar yumurtlamalarının sebebi beslenmelerini oluşturan arı sütüdür. Arı sütünün içerisinde A,B,C, D ve E vitaminleri bulunur. Pek çok amino asit, fosfor, selenyum, çinko, manganez, magnezyum  da arı sütü içerisinde bulunmaktadır. Arı sütü, bağışıklıktan gelişime kısırlıktan antioksidan etkiye, şekerden unutkanlığa kadar pek çok problemde destek olarak kullanılmaktadır. Arı sütü eskiden sadece çocuklar için kullanılmaktaydı. Bugün ise herkes tarafından kullanılmaktadır. Özellikle yumurtalık ve sperm kalitesini arttırmak için önemlidir. Aynı zamanda içerdiği antioksidan bileşimlerle vücuttaki serbest radikalleri bloke etmeye yardımcı olabilir. Genetik olarak kanser riski taşıyanlar için doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

     Arı sütü kullanımında kalp ritm bozukluğu olanlar, uzmanından destek alarak arı sütü kullanmalıdırlar. Arı ürünlerine alerjisi olanlar kesinlikle kullanmamalıdır.

     Arı sütü piyasada saf jel kıvamda bulunduğu gibi, macun ya da tablet formatında ya da karışımlarda bulunabilir.